Kniha slovenských rekordov 2017. V Nitre odohrali 36 hodinový hokejbalový maratón - v pohode, zdraví, dobrej atmosfére Na multižánrovom podujatí Urban Art Festival zlomili dáždnikový rekord Najväčšia zbierka malých motocyklov a mopedov je vystavená na hrade
Designer: Joomla Templates 3.2

RUSKÁ 6. 5. 2018 - Deň 21. apríl 2018 je pre mňa nezabudnuteľným dňom - napísala nám zberateľka servítok Antónia Kozáková z Ruskej, okres Michalovce. - V tento deň ma doma navštívila z poverenia maďarského prezidenta Ádera Jánoša pani Herczegh Melinda a spolu so Szili Katalin a odovzdali mi servítku s podpisom samotného prezidenta. Na servítke bola aj jeho oficiálna pečiatka. Od prezidenta som dostala aj damaškový obrus tiež s jeho podpisom a pečiatkou. Na oplátku som im dala moju servítku, ktorú som si dala vyrobiť a som na nej zobrazená, dodala Servítková Tonka. Takto jej zvyknú hovoriť priatelia a známi, ktorí jej pomáhajú so zbierkou servítok. 

Do domu v Ruskej prišlo v tento deň vyše 20 ľudí, ktorí sa zúčastnili spomienkovej akcie na najvýznamnejšiu osobnosť Veľkých Kapušian Erdélyi János, básnika, dramatika, filozofa, estetika a etnografa. Využili príležitosť a zoznámili sa tak s unikátnou zbierkou servítok i s jej zberateľkou Antóniou Kozákovou. Viac o jej poslednom rekorde si prečítajte tu.

IMG 4191

IMG 4204

IMG 4206

kozakova servitky hu 1

kozakova servitky hu 2

FOTO: Slovenské rekordy/archív rekordmanky

 

Saturday the 17th. © Copyright 1999-2018 Igor Svítok Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.